Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cyklojízda v Praze aneb ukázka toho, co si platíme z našich daní

19. 04. 2012 23:58:00
Dnes odpoledne, v největší dopravní špičce, když se lidé potřebovali dostat autem či MHD z práce domů, k doktorovi nebo třeba na nákup, pořádali radikální cyklisté (vyhlašovatelem byla organizace Auto*mat) „velkou jarní cyklojízdu“. Organizace typu Auto*mat, které dostávají peníze z veřejných rozpočtů (tedy od daňových poplatníků), pojaly celou akci dle očekávání. Cílem akce bylo zablokovat a omezit co největší počet osob, které cestují autem či autobusem nebo tramvají. Radikálové tak naplánovali trasu této akce na nejfrekventovanějších místech v Praze a v době největšího dopravního provozu. Akce se zúčastnilo řádově několik set radikálních cyklistů, což tvoří zcela jistě menší počet osob než kolik jich svým nezodpovědným chováním omezili. Organizátoři pravděpodobně očekávali větší účast, ale z důvodu silného deště se akce zůčastnili asi jen ti nejradikálnější jedinci, kteří i přes déšt jeli na kole blokovat své spoluobčany.

Z daní občanů nejdou jen peníze na provoz organizací typu Auto*mat. I celá dnešní akce byla také velice nákladná a po celou dobu jejího průběhu ji asistovalo několik desítek policistů na motorkách a v autech, kteří ve stylu seriálu Kobra 11 najížděli na jedoucí auta s modrými majáky a blokovali hustý provoz, aby radikální cyklisté mohli projet a měli celou silnici jen pro sebe. Na akci nechyběli samozřejmě ani tajní policisté, kteří se okamžitě dostavili na místo, na kterém hrozilo, že větší počet chodců půjde přes přechod pro chodce v místě, kudy zrovna vedla cyklojízda s radikálními cyklisty.

Já osobně vlastním kolo a když mám možnost, tak se na kole rád projedu. Projedu se na něm ale tak, abych neomezoval ostatní účastníky silničního provozu. Bohužel radikální organizace (nebo skoro bych řekl až extrémistické) typu Auto*mat aspol. se rozhodly, že budou omezovat ostatní účastníky silničního provozu a vnucovat jim dopravu na kole. Jejich mottem prý bylo, aby lidé používali kolo i na cestě do práce. Děkuji za návrh. Po důkladném zvážení jsem se rozhodl, že budu využívat na cestě do práce i nadále auto, neboť chci dopravou do práce strávit co nejméně času, abych byl v práci co nejefektivnější. Je to však mé soukromé rozhodnutí. Pokud chce někdo do práce jezdit na kole, chodit pěšky, jezdit MHD či létat helikoptérou, je to rovněž jeho soukromé rozhodnutí a mě je to jedno. Jen prosím, nevnucujte své přesvědčení o dopravě ostatním občanům, kteří o to nestojí a už vůbec ne téměř násilnou formou, které jsme byli dnes svědky při „velké jarní cyklojízdě“. Na závěr bych rád také uvedl (a tou myšlenkou jsem článek i začal), že bych byl rád, kdyby organizace typu Auto*mat nedostávaly žádné dotace z veřejných rozpočtů. Chtějí-li si svoje organizace provozovat, nechť si ji její členové či jiní dobrovolní sponzoři sami také platí.


Autor: Damir Špoljarič | čtvrtek 19.4.2012 23:58 | karma článku: 30.09 | přečteno: 2804x


Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Libuse Palkova

Hysterie kolem sirotků

Muži rádi hysterii přisuzují jenom ženám, aby ne, když je to od slova hystera, čili děloha. Ale množství článků převážně mužských autorů, o syrských sirotcích, které se tu na nás valí dokazují, že hysterický lze být i bez dělohy.

19.9.2018 v 10:55 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Michal Pohanka

Děkujeme, že kouříte!

Děkuji všem, kteří kouří, pokud jinak žijí ještě relativně normálně. Pokud možno bez stresu, závislosti na zdravé výživě a digitálním světě.

19.9.2018 v 9:24 | Karma článku: 20.47 | Přečteno: 478 | Diskuse

Pavel Vrba

Když jsem se onehdá zatoulal do.. Odhalení

V minulém díle, jsem nabídl malou hádanku, spojenou s hádankou, kde že jsem to vlastně byl a kterého umělce jsem měl na mysli. A jak jsem slíbil, dnes zveřejním správnou odpověď.

19.9.2018 v 8:30 | Karma článku: 5.96 | Přečteno: 115 | Diskuse

Jan Pražák

Jak se baví dámy v nejlepších létech

Úplně obyčejná hospoda v centru dvacetitisícového města. Pondělní večer, vcházíme s manželkou dovnitř. U baru sedí pár štamgastů, jeden stůl má cedulku „reserved,“ u dalšího se baví skupinka hostů.

18.9.2018 v 20:23 | Karma článku: 28.95 | Přečteno: 1515 | Diskuse

David Vlk

Děckám sa už dneska alkohol nenalívá.

"Tož ale štrůdl sa jest nenaučil, to sa děckám zakazuje pit dobré víno a pak jich zabije upečená šupka z jabka. Chceš trochu vody šohajku?"

18.9.2018 v 16:52 | Karma článku: 34.74 | Přečteno: 1136 | Diskuse
Počet článků 65 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2914
Jsem krajským místopředsedou Strany svobodných občanů v Praze.
Najdete na iDNES.cz