Cyklojízda v Praze aneb ukázka toho, co si platíme z našich daní

19. 04. 2012 23:58:00
Dnes odpoledne, v největší dopravní špičce, když se lidé potřebovali dostat autem či MHD z práce domů, k doktorovi nebo třeba na nákup, pořádali radikální cyklisté (vyhlašovatelem byla organizace Auto*mat) „velkou jarní cyklojízdu“. Organizace typu Auto*mat, které dostávají peníze z veřejných rozpočtů (tedy od daňových poplatníků), pojaly celou akci dle očekávání. Cílem akce bylo zablokovat a omezit co největší počet osob, které cestují autem či autobusem nebo tramvají. Radikálové tak naplánovali trasu této akce na nejfrekventovanějších místech v Praze a v době největšího dopravního provozu. Akce se zúčastnilo řádově několik set radikálních cyklistů, což tvoří zcela jistě menší počet osob než kolik jich svým nezodpovědným chováním omezili. Organizátoři pravděpodobně očekávali větší účast, ale z důvodu silného deště se akce zůčastnili asi jen ti nejradikálnější jedinci, kteří i přes déšt jeli na kole blokovat své spoluobčany.

Z daní občanů nejdou jen peníze na provoz organizací typu Auto*mat. I celá dnešní akce byla také velice nákladná a po celou dobu jejího průběhu ji asistovalo několik desítek policistů na motorkách a v autech, kteří ve stylu seriálu Kobra 11 najížděli na jedoucí auta s modrými majáky a blokovali hustý provoz, aby radikální cyklisté mohli projet a měli celou silnici jen pro sebe. Na akci nechyběli samozřejmě ani tajní policisté, kteří se okamžitě dostavili na místo, na kterém hrozilo, že větší počet chodců půjde přes přechod pro chodce v místě, kudy zrovna vedla cyklojízda s radikálními cyklisty.

Já osobně vlastním kolo a když mám možnost, tak se na kole rád projedu. Projedu se na něm ale tak, abych neomezoval ostatní účastníky silničního provozu. Bohužel radikální organizace (nebo skoro bych řekl až extrémistické) typu Auto*mat aspol. se rozhodly, že budou omezovat ostatní účastníky silničního provozu a vnucovat jim dopravu na kole. Jejich mottem prý bylo, aby lidé používali kolo i na cestě do práce. Děkuji za návrh. Po důkladném zvážení jsem se rozhodl, že budu využívat na cestě do práce i nadále auto, neboť chci dopravou do práce strávit co nejméně času, abych byl v práci co nejefektivnější. Je to však mé soukromé rozhodnutí. Pokud chce někdo do práce jezdit na kole, chodit pěšky, jezdit MHD či létat helikoptérou, je to rovněž jeho soukromé rozhodnutí a mě je to jedno. Jen prosím, nevnucujte své přesvědčení o dopravě ostatním občanům, kteří o to nestojí a už vůbec ne téměř násilnou formou, které jsme byli dnes svědky při „velké jarní cyklojízdě“. Na závěr bych rád také uvedl (a tou myšlenkou jsem článek i začal), že bych byl rád, kdyby organizace typu Auto*mat nedostávaly žádné dotace z veřejných rozpočtů. Chtějí-li si svoje organizace provozovat, nechť si ji její členové či jiní dobrovolní sponzoři sami také platí.


Autor: Damir Špoljarič | čtvrtek 19.4.2012 23:58 | karma článku: 30.18 | přečteno: 2804x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Pavel Hewlit

Věř, a víra Tvá tě uvěří – i když fakt nevěříte (a přejete si)

Řeknu to na rovinu, nejsem věřící člověk, věřící v Boha. Mám proti němu výhrady. Sem tam mi něco v Bibli neštymuje a všemocnou bytost si představuju jinak - jako bytost, co může všechno, a ne že nás v tom všechny nechá plácat.

19.2.2019 v 20:09 | Karma článku: 11.74 | Přečteno: 268 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Kohout

Měla jsem jako dítě tři vážné momenty, které mě skutečně ovlivnily do mojí dnešní podoby. Nemyslím si, že jsem někdy něco tak silného zažila, co se do mě tak vrylo, co mi zformovalo moji povahu. Kohout byl velmi silným zážitkem.

19.2.2019 v 17:28 | Karma článku: 23.44 | Přečteno: 496 | Diskuse

Jiří Turner

Kdo nemá rád Lucii Vondráčkovou, ať se někam podepíše.

Já jí rád nemám, stejně jako nemám rád celou tu jejich famílii. Její tetu úplně nesnáším, to kvůli Kubišové, a její tatík mě žere taky, protože jako předseda svazu autorů a interpretů z nás tahá ty tantiemy. Ale Plekyho miluji.

19.2.2019 v 15:49 | Karma článku: 32.26 | Přečteno: 3087 | Diskuse

Mária Tvrdoňová

Bol Ježiš východným Guruom?

Keby ste nikdy nepočuli o tom, či máme nejaké dôkazy Ježišovho pobytu v Indii, pokiaľ poznáte evanjeliá a ich historický kontext, zo samotných Ježišových slov je jasné, že nebol ovplyvnený východnými náboženstvami.

19.2.2019 v 15:41 | Karma článku: 5.62 | Přečteno: 116 | Diskuse

Ladislav Jakl

Brexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Opustíš-li mne, nezahynu, opustíš-li mne, zahyneš. To spolu s Viktorem Dykem vzkazuje Brusel všem vazalským zemím EU.

19.2.2019 v 15:33 | Karma článku: 34.74 | Přečteno: 738 | Diskuse
Počet článků 65 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2915
Jsem krajským místopředsedou Strany svobodných občanů v Praze.

Najdete na iDNES.cz