Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pane Moravče, nejste nestranný!

13. 11. 2011 14:24:30
Do dnešních otázek Václava Moravce byl pozván „podnikatel“ Andrej Babiš. Václav Moravec se vždy prezentoval jako nezávislý novinář, který dokonce nechodí ani k volbám, aby ani podvědomě nenadržoval žádnému politikovi. Po dnešku o nezávislosti novináře Václava Moravce začínám pochybovat.

Před rokem jsem se Václava Moravce ptal, proč do svého pořadu nezve zástupce neparlamentních stran, například zástupce Strany svobodných občanů. Bylo mi řečeno, že musí dávat prostor politikům z parlamentních politických stran a v poměru podle toho, kolik získali hlasů ve volbách. Bylo mi vysvětlováno, jak musí někdy zvát zástupce opozičních stran, i když k danému tématu nemají co říct, aby zachoval poměr poskytnutého prostoru ve veřejnoprávním médiu.

Dnes si do svého pořadu pozval pana Andreje Babiše, kterého lze bez nadsázky označit za hlupáka. Proč Andreje Babiše do svého pořadu zval? Panu Babišovi zřejmě nestačí povinné přimíchávání biosvinstva do paliva, které všichni platíme a které si pár dní před volbami u poslanců proloboval. To je jednoduše fakt, který by se panu Babišovi patrně nepodařilo vyvrátit. Pan Babiš má podle všeho politické ambice (asi má nějaké další „podnikatelské“ záměry). Do pořadu byl však pozván jako samozvaný odborník na korupci a „zástupce lidu“, který se svou iniciativou Ano 2011 chce udělat společnost lepší. Abych zachoval mluvu pana Babiše, rád bych mu sdělil následující. Pane Babiši, já vám to něžeru. V kampani pan Babiš zaplatil prý dva miliony korun a má dva zaměstnance. Asistentku s platem 25 000 Kč a novináře s platem 60 000 Kč. Pravděpodobně tím chtěl vyvolat dojem transparentnosti. Proč pan Babiš raději nekápnul božskou ohledně jeho kontaktů s „kmotry“, biopalivech a dalším?

Dle pana Babiše má Iniciativa Ano 2011 přes 7000 registrací. Strana Svobodných občanů měla ve volbách do PSP mnohonásobně více hlasů a přesto (narozdíl od pana Babiše!) nedostala prostor v pořadu veřejnoprávní televize. Domnívám se, že lék Svobodných na korupci je mnohonásobně účinnější, než to, co prezentuje pan Babiš.

Proč tímto mluvím panu Moravcovi do toho, koho si má zvát do svého pořadu? Panu Moravcovi do tohoto mluvím z pozice občana České republiky, který platí koncesionářské poplatky na provoz České televize a Českého rozhlasu. Buď ať je Václav Moravec opravdu nestranný, nebo ať to alespoň o sobě netvrdí.

Pokud by se jednalo o rozhovor v komerční televizi, která zákonem z lidí netahá peníze na svůj provoz, neřeknu ani půl slova. Taková televize ať si do pořadu zve koho chce a divák, kterému se to nebude líbit, tak může jednoduše přepnout na jiný program. Například bohužel zpravodajskou televizi máme v ČR pouze jednu, jelikož České televizi, která má zákonem zajištěný příjem a nemusí se tak vůbec snažit, se dá jen těžko konkurovat. Česká republika by žádná veřejnoprávní média mít neměla, díky čemuž by mohl být mediální trh více pestrý. Domnívám se, že v rámci konkurenčního boje by se i zkvalitnil obsah v těchto televizích.

Dnešní Otázky Václava Moravce připomínaly díky Babišovi cirkus. Babiš si mluvil kdy chtěl, zvláštním jazykem (tipuju to na češtino-ruštino-slovenštinu) mluvil nesmysly, dělal ze sebe hlupáka, mlel páté přes deváté a celý pořad tak působil komicky. Babiš byl nezvládnutelný a i když si svým neomaleným chováním vynutil nejvíce času k mluvení, neřekl žádnou informaci. Vtipné mi připadaly výroky typu „tuna z nás politici dělaj debily“ nebo „ja vim všecko“ apod. Nezapomněl se pochlubit, že za tento rok má Agrofert obrat už 140 miliard a z toho 8 miliard zisk. Nemáte zač pane Babiši. Včera jsem tankoval plnou nádrž, tak jsem si na Vás a Vaše biosložky hned při placení vzpomněl.

Autor: Damir Špoljarič | neděle 13.11.2011 14:24 | karma článku: 38.02 | přečteno: 4653x


Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Lubor Adámek

Homoproblém a boj o tradiční rodinu mezi příznivci svobody?

Homofob nebo konzervafob? Zabedněný nebo sluníčkový? Tradiční nebo progresivní? Teplé nebo studené? Paleo nebo nihil? A nejsou tyto debaty až zbytečně přehřáté?

19.9.2018 v 11:04 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 12 | Diskuse

Libor Popovský

Maďarsko vzdoruje kárnému řízení EU

Článek Soerena Kerna "Hungary Defiant in the Face of EU Censure", který vyšel 13. září 2018, přeložený paní Helenou Kolínskou a mnou.

19.9.2018 v 8:59 | Karma článku: 25.07 | Přečteno: 479 | Diskuse

Jan Dvořák

Proč tolik rozruchu kolem Petříčka? Vždyť ho neznáte!

Místo toho, aby si veřejnost i opozice oddychla, že řádný ministr zahraničí je už na spadnutí, jsou slyšet zpochybňující odsudky moudré Hamáčkovy volby. Jako chytrý Horák vyhověl (skoro) všem.

19.9.2018 v 8:55 | Karma článku: 12.50 | Přečteno: 233 | Diskuse

Lubomír Stejskal

K sestřelení ruského letadla syrskou PVO

Ve válce padají bomby i letadla a umírají lidé. Řečeno s trochou sarkasmu – občas i vojáci. Když nedávno padli naši v Afghánistánu, byli považování za hrdiny. Právem. Stejné právo mají nyní Rusové.

19.9.2018 v 8:00 | Karma článku: 25.65 | Přečteno: 647 | Diskuse

Jan Bartoň

Tomáš Petříček - nový kandidát ČSSD na ministra zahraničí

Novým kandidátem ČSSD na post ministra zahraničí je Tomáš Petříček. V současnosti náměstek ministra zahraničí tak nahradil Miroslava Pocheho, kterého už zřejmě čekání přestalo bavit.

19.9.2018 v 8:00 | Karma článku: 23.02 | Přečteno: 347 | Diskuse
Počet článků 65 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2914
Jsem krajským místopředsedou Strany svobodných občanů v Praze.
Najdete na iDNES.cz