Pane Moravče, nejste nestranný!

13. 11. 2011 14:24:30
Do dnešních otázek Václava Moravce byl pozván „podnikatel“ Andrej Babiš. Václav Moravec se vždy prezentoval jako nezávislý novinář, který dokonce nechodí ani k volbám, aby ani podvědomě nenadržoval žádnému politikovi. Po dnešku o nezávislosti novináře Václava Moravce začínám pochybovat.

Před rokem jsem se Václava Moravce ptal, proč do svého pořadu nezve zástupce neparlamentních stran, například zástupce Strany svobodných občanů. Bylo mi řečeno, že musí dávat prostor politikům z parlamentních politických stran a v poměru podle toho, kolik získali hlasů ve volbách. Bylo mi vysvětlováno, jak musí někdy zvát zástupce opozičních stran, i když k danému tématu nemají co říct, aby zachoval poměr poskytnutého prostoru ve veřejnoprávním médiu.

Dnes si do svého pořadu pozval pana Andreje Babiše, kterého lze bez nadsázky označit za hlupáka. Proč Andreje Babiše do svého pořadu zval? Panu Babišovi zřejmě nestačí povinné přimíchávání biosvinstva do paliva, které všichni platíme a které si pár dní před volbami u poslanců proloboval. To je jednoduše fakt, který by se panu Babišovi patrně nepodařilo vyvrátit. Pan Babiš má podle všeho politické ambice (asi má nějaké další „podnikatelské“ záměry). Do pořadu byl však pozván jako samozvaný odborník na korupci a „zástupce lidu“, který se svou iniciativou Ano 2011 chce udělat společnost lepší. Abych zachoval mluvu pana Babiše, rád bych mu sdělil následující. Pane Babiši, já vám to něžeru. V kampani pan Babiš zaplatil prý dva miliony korun a má dva zaměstnance. Asistentku s platem 25 000 Kč a novináře s platem 60 000 Kč. Pravděpodobně tím chtěl vyvolat dojem transparentnosti. Proč pan Babiš raději nekápnul božskou ohledně jeho kontaktů s „kmotry“, biopalivech a dalším?

Dle pana Babiše má Iniciativa Ano 2011 přes 7000 registrací. Strana Svobodných občanů měla ve volbách do PSP mnohonásobně více hlasů a přesto (narozdíl od pana Babiše!) nedostala prostor v pořadu veřejnoprávní televize. Domnívám se, že lék Svobodných na korupci je mnohonásobně účinnější, než to, co prezentuje pan Babiš.

Proč tímto mluvím panu Moravcovi do toho, koho si má zvát do svého pořadu? Panu Moravcovi do tohoto mluvím z pozice občana České republiky, který platí koncesionářské poplatky na provoz České televize a Českého rozhlasu. Buď ať je Václav Moravec opravdu nestranný, nebo ať to alespoň o sobě netvrdí.

Pokud by se jednalo o rozhovor v komerční televizi, která zákonem z lidí netahá peníze na svůj provoz, neřeknu ani půl slova. Taková televize ať si do pořadu zve koho chce a divák, kterému se to nebude líbit, tak může jednoduše přepnout na jiný program. Například bohužel zpravodajskou televizi máme v ČR pouze jednu, jelikož České televizi, která má zákonem zajištěný příjem a nemusí se tak vůbec snažit, se dá jen těžko konkurovat. Česká republika by žádná veřejnoprávní média mít neměla, díky čemuž by mohl být mediální trh více pestrý. Domnívám se, že v rámci konkurenčního boje by se i zkvalitnil obsah v těchto televizích.

Dnešní Otázky Václava Moravce připomínaly díky Babišovi cirkus. Babiš si mluvil kdy chtěl, zvláštním jazykem (tipuju to na češtino-ruštino-slovenštinu) mluvil nesmysly, dělal ze sebe hlupáka, mlel páté přes deváté a celý pořad tak působil komicky. Babiš byl nezvládnutelný a i když si svým neomaleným chováním vynutil nejvíce času k mluvení, neřekl žádnou informaci. Vtipné mi připadaly výroky typu „tuna z nás politici dělaj debily“ nebo „ja vim všecko“ apod. Nezapomněl se pochlubit, že za tento rok má Agrofert obrat už 140 miliard a z toho 8 miliard zisk. Nemáte zač pane Babiši. Včera jsem tankoval plnou nádrž, tak jsem si na Vás a Vaše biosložky hned při placení vzpomněl.

Autor: Damir Špoljarič | neděle 13.11.2011 14:24 | karma článku: 38.08 | přečteno: 4653x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Beata Krusic

Zůstáváš tu s námi

V den svých pětačtyřicátých narozenin jsem zatoužila posedět si po delší době s mým milovaným světovým barytonistou Dmitrijem Hvorostovským. Znova se zaposlouchat do obrovského a nádherně zabarveného hlasu tohoto ruského pěvce.

19.2.2019 v 21:17 | Karma článku: 8.49 | Přečteno: 160 | Diskuse

Petr Burian

Napráskej si svého chlebodárce

Nadační fond proti korupci Karla Janečka přišel se staronovým nápadem, kterak ochránit oznamovatele trestných hospodářských činů na svém pracovišti. Nic proti páchání dobra, to je dnes v módě. Ale každá hůl má dva konce.

19.2.2019 v 18:00 | Karma článku: 21.67 | Přečteno: 817 | Diskuse

Pavel P. Kopecký

Bandera, jaký je to vzor?

Současná Ukrajina je naneštěstí nárazníkovým pásmem. Neradostným „územím nikoho“ mezi velmocenskými sférami Ruské federace a Západu. Dvou soupeřících okruhů, které se potácejí v nemalých vnitřních problémech.

19.2.2019 v 17:09 | Karma článku: 24.61 | Přečteno: 528 | Diskuse

Petr Štrompf

Komunismus v české společnosti je jako žlutofialová modřina

Věčná otázka i odpověď na ni – měla se komunistická strana po listopadovém sametu zakázat? Měla i neměla. Odpověď dvou táborů, v nichž jsou expolitici i ti současní.

19.2.2019 v 16:21 | Karma článku: 9.55 | Přečteno: 280 | Diskuse

Jan Dvořák

Výběr „ošlapného“ až na drobnosti funguje

Správa kolejnic a nádraží zavedla tak zvané „ošlapné“, což je speciální poplatek za opotřebování nástupních ploch a podlah vnitřků nádražních budov.

19.2.2019 v 15:39 | Karma článku: 18.22 | Přečteno: 425 | Diskuse
Počet článků 65 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2915
Jsem krajským místopředsedou Strany svobodných občanů v Praze.

Najdete na iDNES.cz